AdactOnline

Utveckling och tillväxt i tre steg

Adact etablerades 1989 och har sedan dess arbetat framgångsrikt med små och medelstora företag, ekonomiska och ideella föreningar, stiftelser och andra organisationer. Adact blev registrerat revisionsbolag år 2000.

Mellan år 2002 och 2006 försvann namnet Adact då vi under denna period ingick i Björklund-gruppen. Under 2005 växte gruppen till en storlek som gjorde det omöjligt för oss att stanna kvar och behålla den organisation vi har idag. Därför återuppstod Adact som eget bolag 1 oktober 2006.

Sedan 2002 har företaget expanderat och gått från 4 till 30 medarbetare med olika kompetenser. Det är en storlek vi trivs med och som ger oss resurser att på olika sätt bidra till ökad lönsamhet hos våra kunder. Vi har från och med juli 2013 två kontor i Göteborgsregionen, dels i centrala Göteborg på Odinsgatan och dels i Sisjön på Datavägen.

Här hittar ni oss!

Kontaktpersoner

Mikael Sigvardsson
Operativt byråansvarig
Auktoriserad revisor
031-80 92 32
mikael.sigvardsson@adact.se
Björn Thunholm
Kontoransvarig Sisjön
Auktoriserad revisor
031-68 07 03
bjorn.thunholm@adact.se
Jonas Larsson
IT-ansvarig
Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 34
jonas.larsson@adact.se
Markus Gustavsson
Verksamhetsansvarig Redovisning
Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 36
markus.gustavsson@adact.se
Camilla Börjesson Johansson
Administrationsansvarig
Redovisningskonsult
031-80 92 35
camilla.bj@adact.se
Isabella Roslund
Reception Göteborg centrum
031-80 41 00
isabella.roslund@adact.se
Pia Svensson
Reception Sisjön
031-68 07 00
pia.svensson@adact.se

Revision Göteborg centrum

Mikael Sigvardsson
Operativt byråansvarig
Auktoriserad revisor
031-80 92 32
mikael.sigvardsson@adact.se
Åsa Jeanson
Auktoriserad revisor
031-80 92 41
asa.jeanson@adact.se
Håkan Kjellström
Auktoriserad revisor
031-80 92 31
hakan.kjellstrom@adact.se
Malin Thorell
Revisorsassistent
031-80 92 37
malin.thorell@adact.se
Catherine Jonsson
Revisorsassistent
031-757 05 21
catherine.jonsson@adact.se

Redovisning Göteborg centrum

Kenny Larsson
Konsult
031-80 92 33
kenny.larsson@adact.se
Jonas Larsson
IT-ansvarig
Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 34
jonas.larsson@adact.se
Markus Gustavsson
Verksamhetsansvarig Redovisning
Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 36
markus.gustavsson@adact.se
Camilla Börjesson Johansson
Administrationsansvarig
Redovisningskonsult
031-80 92 35
camilla.bj@adact.se
Mikael Lenrup
Revisor / Redovisningskonsult
031-80 92 38
mikael.lenrup@adact.se
Marie Lindberg
Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 49
marie.lindberg@adact.se
Pontus Romlin
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-80 92 45
pontus.romlin@adact.se
Louise Ericson
Redovisningskonsult
031-80 92 39
louise.ericson@adact.se
Johan Karlsson
Redovisningskonsult
031-80 92 47
johan.karlsson@adact.se
Andreas Kristensson
Redovisningskonsult
andreas.kristensson@adact.se
Karin Arvidsson
Redovisningskonsult
karin.arvidsson@adact.se

Revision Sisjön

Björn Thunholm
Kontoransvarig Sisjön
Auktoriserad revisor
031-68 07 03
bjorn.thunholm@adact.se
Kent Johansson
Auktoriserad revisor
031-68 07 08
kent.johansson@adact.se
Mattias Oscarson
Revisorsassistent
mattias.oscarson@adact.se
Jimmy Störkersen
Revisorsassistent
031-788 20 77
jimmy.storkersen@adact.se

Redovisning Sisjön

Catarina Calén
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 20 70
catarina.calen@adact.se
Kristina Stensvik
Redovisningskonsult
031-80 92 44
kristina.stensvik@adact.se
Karin Svensson
Jur kand / Auktoriserad redovisningskonsult FAR
031-80 92 48
karin.svensson@adact.se
Marianne Olausson
Redovisningskonsult
031-757 05 20
marianne.olausson@adact.se
Lena Löfnertz
Auktoriserad redovisningskonsult
031-80 92 43
lena.lofnertz@adact.se
Annica Harbeck
Redovisningskonsult
annicka.harbeck@adact.se